Funkční dům pro dvě rodiny – je to možné

Dvougenerační domy mohou být funkční, pokud jsou navrženy v souladu s potřebami budoucích členů domácnosti. Z tohoto důvodu se vyplatí důvěřovat specialistům, kteří jsou schopni vypracovat návrh domu rozdělený na dvě části. Pro profesionály je prioritou komfort uživatelů dané nemovitosti, proto ochotně sáhnou po moderních architektonických řešeních, která zaručí pocit soukromí pro obě rodiny.

Projekty rodinných domů – co by měly obsahovat

Velmi důležitou otázkou při stavbě rezidenční nemovitosti pro dvě rodiny je nepochybně poskytnout každé z nich základní pokoje, mezi které patří především koupelna, kuchyň, ložnice a obývací pokoj. Můžete se rozhodnout i pro oddělené jídelny, i když většina lidí preferuje jednu společnou, ale prostornější místnost. Návrh domu tedy musí zohledňovat preference jeho obyvatel. Za úvahu stojí vybudování dvou teras – nejlépe v přízemí a v prvním patře. Díky tomu bude mít každá rodina svůj venkovní prostor k odpočinku. V zájmu zachování intimity je nejlepší nechat se zlákat designem domu se dvěma samostatnými vchody. Na rozdíl od zdání není takové architektonické řešení náročné na realizaci – profesionálové jsou schopni takovou nemovitost naplánovat i v případě objektů s výrazně omezenou plochou.

Dům pro dvě rodiny – jednopatrový nebo jednopatrový

Lidé, kteří se rozhodnou pro koupi jednopatrového domu, by si měli vybrat nemovitost s využitelným podkrovím. Díky tomu bude možné objekt funkčně rozdělit pro dvě rodiny – část vyvinutá v podkroví vytváří samostatný, plně nezávislý byt. Projekty dvourodinných domů jsou rovněž patrové. Funkční prostor na rozdíl od zdání nemusí být členěn patry – skvělým řešením jsou i nemovitosti, kde hranici mezi dvěma rodinami tvoří schodiště, které je rovněž společným prvkem. V tomto případě mají oba samostatné apartmány pokoje v přízemí a v prvním patře. Nedá se popřít, že i z hlediska použití dvou samostatných vchodů, které lze určit přirozenou cestou, jde o dobrou chybu.

Dvourodinné domy a potřeby členů domácnosti

Nejdůležitější otázkou při plánování nemovitosti pro dvě rodiny je bezesporu zohlednění preferencí a životního stylu všech uživatelů. Například, pokud někdo hodlá pracovat převážně z domova, vyplatí se požádat projektanta, aby určil jednu místnost pro kancelář. Je třeba zvážit i další pokoje pro hosty – aby jejich umístění neovlivňovalo nepříznivě pocit soukromí členů domácnosti.

Plánování funkčního domu pro dvě rodiny není náročný úkol, pokud využijeme podpory profesionálů. Vyplatí se postarat se nejen o komfort bydlení, ale i o estetické záležitosti. Zkušení odborníci dokážou navrhnout stavbu, která i v tomto ohledu splní naše očekávání a její interiér bude zachován v harmonickém uspořádání.