Pražský okruh u Černého Mostu se rozšíří, ŘSD má územní rozhodnutí

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo územní rozhodnutí na rozšíření Pražského okruhu u Černého Mostu. Měl by mít šest pruhů. Na Twitteru o tom informoval ředitel ŘSD Radek Mátl. ŘSD už má podle něj pro rozšíření částečně zpracovanou dokumentaci pro stavební povolení a zahájilo také majetkoprávní přípravu.

Územní rozhodnutí vydal stavební úřad pražského magistrátu. Rozšířit se má úsek 510 mezi Satalicemi a Běchovicemi, na který má navázat dosud chybějící úsek 511 k dálnici D1. Z části dokumentu, kterou Mátl zveřejnil, vyplývá, že ŘSD o vydání územního rozhodnutí požádalo na konci listopadu 2020.

Část okruhu mezi Běchovicemi a D1, která má měřit 12,6 kilometru, chce ŘSD začít stavět příští rok. Územní rozhodnutí vydal v polovině roku 2020 stavební úřad Prahy 22 a loni v červnu ho pravomocně potvrdil jihočeský krajský úřad, který ho řešil po podání námitek, podle kterých byl pražský magistrát při rozhodování podjatý. Do konce letošního roku chce ŘSD získat stavební povolení.

Vnější okruh kolem Prahy má po dokončení měřit asi 83 kilometrů, v současnosti je v provozu zhruba polovina. Kromě jihovýchodní části chybí také severní úsek od Ruzyně přes Suchdol a Březiněves až do Satalic. Nyní je před fází posouzení vlivu na životní prostředí EIA.