Jak zařídit dokonalou kuchyni

Mnoho lidí říká, že kuchyně je srdcem každého domova. Právě tam se nachází zdroj domácího ohně a jídla. Kuchyně spojené s obývacím pokojem jsou místem, kde se schází celá rodina, proto se vyplatí dbát na to, aby to bylo opravdu pohodlné a příjemné. Než se pustíme do zařizování naší kuchyně, je na zvážení, jaký styl a barvy nám sluší. Pamatujte, že nejdůležitější je, aby se nám to líbilo. Neméně důležitá je samozřejmě i funkčnost této místnosti, proto se často vyplatí využít rady architekta.

Na co je dobré pamatovat při zařizování kuchyně

Na začátku stojí za zvážení, k čemu nám kuchyně je. Jinou kuchyni budou potřebovat lidé, kteří se hodně zdržují doma a rádi vaří, jinou zase lidé, kteří si často zvou hosty. Musíte se rozhodnout, zda má být kuchyně místem kulinářských dobrodružství, nebo spíše reprezentativní funkcí. Tyto dva aspekty lze samozřejmě často kombinovat. Je však vhodné si uvědomit, jaký interiérový design poslouží naší činnosti v kuchyni.

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří stolují venku a doma používají pouze mikrovlnku – nepotřebujete příliš velkou kuchyň a drahé kuchyňské spotřebiče. Neméně důležitým aspektem je, jak často nakupujeme. Pokud hromadíme větší nákupy potravin, na tržnici jsme jednou za dva týdny, určitě potřebujeme větší lednici a skříňky, kam můžeme uložit těstoviny, rýži, konzervy nebo jiné užitečné věci.

Jak zařídit prostor s nejdůležitějším vybavením

Při přemýšlení o prostoru naší kuchyně bychom měli začít umístěním nejdůležitějších spotřebičů v ní – lednice, sporáku a dřezu. Tato tři zařízení by měla být blízko sebe, protože díky tomu bude pohyb po kuchyni pohodlný a rychlý.

Do velkých kuchyní se vyplatí dát vkusný nábytek, který může sloužit jako spíže. Základním prvkem je velký stůl, u kterého se sejdou všichni členové domácnosti. Velmi oblíbeným řešením jsou kuchyňské ostrůvky, které se osvědčí především v kuchyních spojených s obývacím pokojem. Oddělují odpočinkový prostor od místa, kde se připravují pokrmy a skrývají vzniklý nepořádek, který ne vždy chceme hostům v obývacím pokoji představovat.

Bílé kuchyně jsou vždy v módě

Barva, která je vždy v módě, je bílá. Bílé kuchyně vypadají velmi vkusně, ale myslete na to, že případné nečistoty jsou na nich rychleji vidět. Kuchyň je místem, kde velmi často uklízíme, proto by nám bílá barva neměla dělat příliš velké problémy.