Co dělat se silně znečištěným interiérem vozu, pomůže Automyčka Express

Každému se to někdy stalo – po zimě, po výletě s dětmi anebo zkrátka po delší době bez pravidelného čištění. V některých situacích zkrátka není tak těžké, aby se z našeho naleštěného plechového přítele stal prostor plný nečistot.

Nicméně to není žádná katastrofa, protože auto se naštěstí dá i ze zdánlivě nevratného stavu dát poměrně snadno zase do pořádku.

Jen musíte být opatrní, informovat se o tom, co konkrétní materiál snese a co už nikoli, a následovat pokyny z návodu na všech použitých přípravcích.

Anebo to taky můžete nechat profesionálům. Čtěte níže, jaké máte možnosti.

Karoserie a vnější části

Když auto zvenčí zrovna nezáří a navíc je celé od bláta, prachu anebo třeba pylu, je potřeba zasáhnout, aby lak na základě dlouhodobého zanesení neutrpěl vážnější újmu. Kombinace vlhkosti, soli na silnicích, mechanického poškození například kamínky a silného znečištění je pro mnoho aut přímou cestou ke korozi.

Proto když zpozorujete větší znečištění karoserie, je třeba začít jednat. Možností máte více – ruční myčka určená k samostatného mytí, automatická myčka anebo ruční mytí aut od profesionála. Každá z těchto variant má své pro a proti. Zvažte zejména náklady, výdrž, váš čas a energii a vyberte nejvhodnější variantu.

Čištění interiéru

Z hlediska parametrů ke zvážení máte obdobné varianty ke zvážení, jako jsme uváděli výše. Interiéry zároveň mohou být specifické materiálem, ze kterého jsou jednotlivé části vyrobeny.

Je tedy velký rozdíl, jestli máte sedačky kožené či čalouněné anebo jestli máte v interiéru například designové autofólie, polepy vozidel, kovové prvky anebo je vše z nejlevnějšího plastu.

Pokud se tedy chystáte auto vyčistit sami, dobře si zkontrolujte, že konkrétní přípravek je vhodný, není agresivní a poskytne vám vše, co od něj očekáváte. Je velmi vhodné se podívat i na nějaké recenze či do fóra pro auto moto nadšence.

Skryté nečistoty

Při čištění exteriéru i interiéru nezapomínejte projít všechna zákoutí, mezery a škvíry, kterých je standardně v autě víc než dost. Nečistoty se na těchto místech více zachytávají a drží a my máme tendenci je při úklidu přeskakovat.

Toho se však vyvarujte a poctivě projděte každou skulinku, mohlo by se totiž stát, že se například někde začne tvořit plíseň, koroze anebo ve voze zůstane zaschlý flek, který už nepůjde zcela odstranit.

Pohodlné řešení

Jestliže chcete své starosti předat k vyřešení někomu jinému a místo toho si vyřídit pochůzky anebo si zkrátka jen odpočinout v kavárně, máme pro vás řešení.

Automyčka Express ví, jak si poradit i s velmi specifickým nebo intenzivním znečištěním automobilu. Stačí jej zavézt do nejbližšího nákupního centra, kde má tato kvalitní automyčka svou pobočku, a o zbytek se již postará zkušený profesionál, který má k dispozici špičkové přípravky a techniku.

Objednejte se ještě dnes na www.automycka.cz.