Přestěhujte se na výletní loď, láká společnost. Tři roky popluje kolem světa

Jachta vypluje letos v listopadu z tureckého Istanbulu, zastaví se celkem ve 375 přístavech, navštíví 135 zemí napříč všemi sedmi světadíly a urazí 209 tisíc kilometrů. Cestující během námořní výpravy uvidí sochu Krista Spasitele v Riu de Janeiru, pyramidy v Gíze i Velkou čínskou zeď. Píše o tom zpravodajský web stanice CNN.

Speciálně upravená výletní loď MV Gemini má pojmout až 1074 pasažérů a skýtá celkem 400 kajut. Vedle několika restaurací, bazénu a wellness centra bude nabízet také kanceláře, zasedací místnosti a knihovnu, aby účastníci plavby celé tři roky jen nelelkovali a mohli pro své zaměstnavatele na dálku pracovat. Samozřejmostí je tím pádem i vysokorychlostní internetové připojení.

Za nejlevnější pokoje zájemci zaplatí 30 tisíc dolarů na osobu za rok (přes 660 tisíc korun). Pokud by se chtěli ve stejném pokoji ubytovat ve dvou a strávit na palubě celé tři roky, vyjde je to dohromady na 180 tisíc dolarů (necelé čtyři miliony korun). V ceně cesty jsou jídlo i pití, ale také prádelna nebo veškerá zdravotní vyšetření v palubní nemocnici, která má být v provozu nepřetržitě.