Architektonický beton v interiérech

Češi jsou stále ochotnější používat neobvyklé dokončovací prvky k zajištění estetiky bytu. V poslední době je jednou z nejčastěji volených surovin pohledový beton, který se skvěle hodí do kuchyně, obývacího pokoje nebo předsíně. Efekt závisí na způsobu lití a přizpůsobení formy specifičnosti konkrétní místnosti. Architektonický beton se nejlépe hodí k moderním aranžmá a dodává jim trochu syrový charakter. S jeho pomocí můžete rychle změnit aktuální výzdobu místnosti se zaměřením na originální a odolné řešení.

Architektonický beton v kuchyni – vyplatí se vybírat

Architektonický beton se doporučuje zejména do interiérů kuchyní – zvláště pokud řešíme větší místnosti. Jeho rozmanité možnosti designu lze dokonale přizpůsobit individuálním potřebám. Vyplatí se jej použít při vytváření silných pracovních desek syrového charakteru. Zároveň pamatujte na správnou impregnaci suroviny – tak, abyste zajistili její odolnost proti vlhkosti a tuku.

Uspořádání kuchyně pomocí pohledového betonu může odkazovat k modernistickému stylu. Pozoruhodné jsou betonové dlaždice, lité v souladu s preferencemi spotřebitele. Vybrat si můžete jak hladké povrchy, tak i texturované obklady, například ve 3D verzi. Strukturální dlaždice s geometrickým tvarem udělají uspořádání kuchyně mnohem modernější. Za zmínku stojí, že architektonický beton není náročný na čištění – případné nečistoty lze z jeho povrchu snadno odstranit. Na rozdíl od vzhledu také není těžký, a proto se tak dobře hodí jako dlaždice.

Architektonický beton – dekorace interiéru

Jako dekoraci lze s úspěchem použít architektonický beton. I drobné dekorativní doplňky, jako jsou vázy nebo sochy, dokonale změní uspořádání obývacího pokoje nebo ložnice. Zvláštní pozornost by měla být věnována strukturálním dekorům. Mohou být umístěny kdekoli na stěně, v závislosti na individuálních preferencích.

Stojí za zmínku, že architektonický beton se nemusí držet v šedých tónech. V současné době jsou velmi oblíbené barevné návrhy – také v podobě nábytku. Betonové konstrukční dekory vypadají skvěle v kombinaci se dřevem nebo kovem.

Jejich nerovné plochy lze dodatečně nasvítit LED svítidly, které místnost opticky zvětší. Uspokojivého efektu lze dosáhnout jak použitím velkých dekorů, tak umístěním dekorací menších – důležité však je, aby dekorační doplňky stylově ladily s charakterem interiéru.

Architektonický beton je ideální pro uspořádání inspirované průmyslem. Tento styl se zrodil v 60. letech 20. století v New Yorku, kde se v důsledku recese začaly objevovat stále více uvolňované postindustriální prostory, které se začaly upravovat na byty, tedy tzv. lofty. Industriální styl se vyznačuje především prostorem, minimalistickým dekorem a chladnými barvami. V současné době je industriální styl považován za synonymum sofistikovaného vkusu a exkluzivity.

Odolný architektonický beton potěší svou estetikou po mnoho let a pomůže získat moderní a originální design obývacího pokoje nebo kuchyně. Tuto specifickou surovinu se vyplatí zvolit, zvláště pokud preferujeme moderní interiérové ​​úpravy s minimalistickým, strohým charakterem.